top of page

Ankara Keçiören İlçesi Teknik Servis - Tamircisi

Bulaşık Makinesi Teknik Servisi - Tamircisi
Buzdolabı Teknik Servisi - Tamircisi
Çamaşır Makinesi Teknik Servisi - Tamircisi
Ankara Keçiören Şehit Kubilay Mahallesi Bulaşık Makinesi Teknik Servisi - Tamircisi

Merhaba ben Usta Arınç

Beyaz eşyaların içinde en çok problem yaşananlardan biri bulaşık makinesidir. Bu nedenle, bulaşık makinesinin hızlı bir şekilde tamir edilmesi önemlidir. Aksi takdirde, uzun süre boyunca bulaşıkları elde yıkamanın gerekebileceği durumlarla karşılaşabiliriz. Bu sebepten ötürü bulaşık makinesinde arıza meydana gelen pek çok kişi, bulaşık makinesi tamircisi veya bulaşık makinesi teknik servisi için profesyonellere başvurmaktadır. Bu tür uzmanlar, sorunları hızlı bir şekilde teşhis edip çözerek, yaşanan olumsuzlukları en aza indirirler.

Günümüzde, köyde veya şehirde yaşayan herkesin evinde beyaz eşyalar bulunmaktadır ve bu eşyalar sürekli olarak kullanılmaktadır. Bu beyaz eşyalar, yaşamı daha konforlu hale getirir ve ev işlerini hızlıca ve kolayca yapmamızı sağlar. Dolayısıyla az emekle ve kısa zamanda işleri halletmemizi sağlayan bu aletler, herkes tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi farklı seçeneklerde beyaz eşya bulunmaktadır. Bu tür ürünler, teknolojinin gelişmesiyle sürekli olarak yenilenmekte ve güçlendirilmektedir. Ancak, her eşyada olduğu gibi beyaz eşyalarda da zaman zaman sorunlar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda bulaşık makinesi tamircisi veya bulaşık makinesi teknik servisi gibi uzmanlardan yardım almak önemlidir.

BULAŞIK MAKİNASI TEMİZ YIKAMIYOR

Bozulması haline en fazla problem çıkan beyaz eşyalardan biri buzdolabıdır. Bu nedenle hızlı bir şekilde tamir ettirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde uzun süre boyunca bulaşıkları elde yıkamaya vakit harcamak gerekebilir. Bu sebepten ötürü buzdolabında arıza meydana gelen pek çok kişi bulaşık makinesi tamiri için teknik servis aramaktadır.

Günümüzde köy ya da şehir fark etmeksizin hemen hemen her evde beyaz eşyalar bulunmakta ve sürekli olarak kullanılmaktadır. Yaşamın daha konforlu hale gelmesini mümkün kılan bu eşyalar, birçok ev işinin çok kısa sürede çaba harcamadan yapılmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla az emek ile ve az zaman harcanması ile çok verim alınmasını sağlayan bu aletler herkes tarafından büyük bir ilgi görmektedir.

Bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi pek çok farklı seçenekte beyaz eşya bulunmaktadır. Farklı özellikleri ve avantajları ile dikkat çeken bu ürünler, teknolojinin gelişmesi ile beraber sürekli olarak yenilenmekte ve sağlamlaştırılmaktadır. Durum böyle olsa da her eşyada olabileceği gibi beyaz eşyalarda da kimi zaman sorunlar meydana gelebilmektedir.

BULAŞIK MAKİNESİ ÇALIŞMIYOR.

Makineniz çalışmıyor ise ;

1- Elektrik gelmiyor olabilir, elektrik geliyor fakat çalışmıyor ise Açma kapama şalteri arızalı olabilir( Bazı modellerde açma kapama şalteri bulunmayabilir)

2- Ana kart arızalı olabilir.

3- Cihaz açılıyor gösterge ışıkları yanıyor fakat hiç bir işlem yapmıyor ise kapı kilidiniz arızalı olabilir.

devreye almıyor olabilir.

BULAŞIK MAKİNESİ SU ALMIYOR

​Bulaşık makinemiz su almıyor ise;

1- İlk yapılması gereken musluk kontrolü ve musluk ile makine arasındaki hortumda kırılma olmamasını kontrol etmek gerekir.

2- Musluk ve makine arası temiz su hortumunun filtreleri pisliklerden (kum, taş vb. ) tıkanmış olabilir.

3- Su alma Elektrovalfi  (ventil, )arızalı olabilir.

4- Ana kart arızalı olabilir.

BULAŞIK MAKİNESİ SUYU BOŞALTMIYOR.

Makinemiz su boşaltmıyor ise dijital bir cihaz kullanmakta iseniz markaya göre değişik hata kodları verebilir. Makineniz su boşaltmıyor ise sebebleri olabilecek hususlar;

1- Tahliye hortumumuz tıkanmış olabilir.

2- Tahliye pompa motorunu tıkayan yabancı maddeler olabilir ( Ör: cam kırığı, limon çekirdeği vb.)

3- Tahliye pompa motoru arızaları olabilir.

4- Ana kart arızalıdır Tahliye pompa motorunu devreye almıyor olabilir.

Ankara Keçiören Şehit Kubilay Mahallesi Buzdolabı Teknik Servisi - Tamircisi

Merhaba ben Usta Arınç

Buzdolabı tamiri konusunda kuruluşundan bugüne alanında profesyonel kadro ve nitelikli ekipman ile verdiği hizmetler sayesinde sektörde adını duyurmayı ve kendini kanıtlamayı başarmış olan Ankara teknik servis Arçelik, Bosch ve Beko gibi markalara özel teknik servis ve bakım hizmeti vermektedir. Firmamız tarafından sunulan tüm teknik servis ve tamir hizmetleri kapsamında 1 yıl garanti verilmektedir. Beyaz eşya tamirlerinde kullanılan tüm parçalar markanın kendi orijinal parçaları olmakla beraber 1 yıl garanti kapsamındadır. Takılan parçalardan kaynaklı olarak arıza tekrarlaması halinde 1 yıl içerisinde ücretsiz olarak tamir hizmeti verilmektedir.

Ankara teknik servis olarak Ankara ve ilçelerinde verdiğimiz buzdolabı tamiri hizmetleri ile aynı gün içerisinde ve yerinde buzdolabı tamiri, onarım ve bakım hizmetini sunmaktayız. Buzdolabı tamiri işlemleri için bünyemizde bulundurduğumuz işinin ehli çalışanlarımız ve nitelikli servis araçlarımız ile sizlere sorunsuz bir tamir ve bakım hizmeti vermekteyiz. Buzdolabı tamiri, buzdolabı parça değişimi, buzdolabı arıza tespiti ve buzdolabı bakımı gibi çeşitli hizmetlerimiz 1 yıl garanti kapsamındadır. Firmamızın bünyesinde yer alan Çankaya Arçelik ve Bosch servisi ve diğer hizmet bölgelerimiz tarafından sunulan garantili buzdolabı tamiri, buzdolabı onarım ve buzdolabı bakım işlemleri için;

  • Buzdolabında kötü koku oluşumu,

  • Buzdolabı kapağının kapanmaması,

  • Buzdolabının ısı ayarının yapılmaması,

  • Buzdolabında karlanma oluşumu,

  • Buzdolabı tavanından su damlaması,

  • Buzdolabı ışıklarının çalışmaması,

  • Buzdolabının fanından ses gelmemesi,

  • Buzdolabında terleme olması

  • Buzdolabından fazla ses gelmesi,

  • Buzdolabının buzluğunda gıdaların çürümesi gibi tüm buzdolabı ile ilgili sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmaktayız.

ede ekonomik ve Profesyonel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz.

BUZDOLABIM SES YAPIYOR VEYA GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYOR

​Günümüzde kullanmakta olduğumuz buzdolabları 2′ ye ayrılır en çok satılan No-Frost cihazlardır diğeri ise Statik gövdeden soğutmalı (Karlama yapan) ürünlerdir. En yüksek desibel oranına sahip ürünlerimizde No-Frost ürünlerdir çünkü No-Frost ürünlerde Statik buzdolablarından farkı hava sirkülosyonunu sağlayan iç fan motoru bulunmaktadır buda doğal olarak desibel oranını etkilemektedir, lakin No-Frost cihazlar da karlama buzlama yapmadığı için hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Buzdolablarımızda olası ses sorunlarının nedenleri şunlardır;

1- Zemine göre ayak ayarının dengesiz olması titreşim sesi yaptırabilir

2- Raflara yerleştirdiğimiz cam şişelerin birbiri ile temasında oluşabilecek titreşim sesi

3- No-Frost buzdolapları defrost (dinlenme,eritme) işlemine geçtiğinde buz kırma sesi olarak adlandırğımız çat, çut , pat sesleri olabilir normal durumlardır buzdolabının gövde kalınlığına göre markadan markaya ses desibeli farklılık gösterebilir. Diğer bir ismi ise Genleşme sesidir.

4- No-frost buzdolablarımızda iç fan veya dış fan arızalarında fan ses yapabilmektedir. No-Frost cihazlarımızın hepsinde iç fan vardır, lakin bazı markalarda veya modellerinde Komprosörün (motor)  arka kısmındada Dış fan motoru bulunmaktadır ve dış fan motorunun arızalanma olasılığı çok yüksektir dış fan motoru arızalandığında gıcırtı sesi kesintisiz yapar çalıştığı sürece, eğerki dış fan motoru ses yapmaya başlamışsa bozulmaya yakındır ve dış fan motoru ana motoru soğutan fandır ve bu arızalanıp durur ise kısa sürede ana komprosör (motor) aşırı ısınıp arızanızın maliyetini arttırmaktadır. Diger fanımız ise iç fan motorumuz buzdolabımızın kapısını açtığında durur kapattığımızda devreye girer eğerki kapıyı açtığımızda fanın sesi duruyor ve kapattığımızda fanımız sesli çalışıyor ise iç fanımız arızalıdır, Bu durumlarda mutlaka buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçmenizde fayda vardır diğer oluşabilecek arızalarınızın önüne geçmiş olursunuz.

5- No-Frost cihazlarımızda evapatör(dondurucu panel)  kısmında  aşırı kar oluşması ve bu karlamanın fanın pervanesinin kanatlarına sürtmesi ile oluşan çatırtı sesidir genellikle hotpoint ariston marka buzdolablarında çokca bu arıza ile karşılaşmaktayız diğer markalardada aynı sorunlar oluşmaktadır bu tip durumlarda mutlaka buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servis ile iletişime geçmenizde fayda vardır.

6- Buzdolabımız çalışmaya başladığında metalik gürültülü olarak çalışıyor ise ana komprosör (motor) arızalanmıştır ve siz bu ses ile karşılaşıp halen cihazınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz süpriz bir şekilde cihazınız sizi yarı yolda bırakabilir, bu tip durumlarda mutlaka buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçmenizde yarar olacaktır.

BUZDOLABIM DONDURMUYOR VE SOĞUTMUYOR

Kullanmakta olduğumuz buzdolaplarımız günümüzde hayatımızı çok kolaylaştırmakta ve uzun yıllar ailemizin bir parçası olmuştur. Buzdolaplarımız çeşitli nedenler ile arıza yapmakta ve bize sorunlar yaşatabilir peki buzdolabımız bize ansız bir sürpriz yapıp soğutmayı keser ise sebepleri nelerdir ?

1- Kompresör arızası buzdolabımızın soğutucu ve dondurucu bölmeleri çalışmıyor ise kompresör arızalı olabilir ve belirli aralıklarla tık tık sesi 5 dakikada bir duyuyorsanız kompresör termik atıyordur çalışamadığı için komprosörümüz arızalanmıştır, Kompresör çalışıyor ve soğutmuyor ise motorun basıncı, presyonu olamayabilir veya sisteme yağ basıp sistemi tıkıyor olabilir bu tip durumlardada  komprosörümüz arızalıdır, buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

2- Buzdolabımızın dondurucu bölüm yetersiz soğutuyor, soğutucu bölüm hiç soğutmuyor ise 1. seçenek iç fan motoru çalışmıyor olabilir, 2. seçenek evap rezinstansımız arıza yapmış ise kar bloklaması yaparak soğutmayı kesebilir 3. seçenek termik sigorta veya evap sensörü bu parçalardan birisi arızalanır ise kar bloklaması yapıp soğutmayı kesebilir,  bu tip durumlarda buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

3- Elektronik kart veya mekanıik cihaz ise timer ( zaman saati) arızalı olabilir Elektronik kartlı cihazlarda Komprosörü devreye almaya bilir veya defrost ( ısıtma) işlemini yapmayabilir buda kar bloklaması yapıp soğutmayı kesebilir. Timer( zaman saati) mekanik buzdolablarımızda bulunur ve bu parça cihazımızın ne zaman çalışması gerektiği ve ne zaman defrost yapması gerektiğini sağlar timer saatimiz arızalandığında ise cihazımız çalışmaz ve soğutma işlemini yapamaz bu tip durumlarda buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

4- Buzdolabımız çalışma sesi geliyor fakat soğutma yok veya yetersiz ise buzdolablarımızda kullanılan soğutucu gaz yeni tip buzdolaplarında r600 gaz eski tip buzdolablarımızda r134 gaz kullanılmaktadır ve cihazımızda motor borularında veya evapatör aleminyum kısmında kaçak olabilir veya kulanmakta olduğunuz cihaz statik yani gövdeden soğutmalı karlama yapan cihazlar ise gövdede gaz kaçağı olma olasılığı yüksektir. Bu tip durumlarda buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

5- Buzdolabımız dondurucu ve soğutucu soğutmuyor ise sistem tıkalı olabilir cihazımızın soğutucu gazın sistem içerisinde dolaşması ile soğutma gerçekleşmekte soğutucu gazımız sistem içerisinde dolaşırken tıkanma oluşur ise soğutma işlemi gerçekleşmez, bu tıkanma kılcal boru, Drayer, Evapatör parçalarında oluşabilir bu tip durumlarda buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servisi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

nel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz.

BUZDOLABI SOĞUTUCU BÖLME SOĞUTMUYOR

Buzdolabımız çalışmakta fakat dondurucu bölüm çok iyi lakin soğutucu bölüm soğutmuyor ise;

1- İç fan motorumuz arızalı olabilir dondurucu bölümdeki soğukluğu soğutucu bölüme taşıyamaz

2- Evapatör Rezinstansımız arızalı ise cihazımız kar bloklaması yapabilir ve soğutucu bölüme giden hava kanalları kardan dolayı tıkandığı için hava sürkülasyonu olmaz ve soğutucu bölmeyi soğutamayacaktır.

3- Termik sigorta arızalı ise evap rezinstansımız görev yapamaz ve oluşan karlamayı eritemeyeceği için kar bloklaması yapar bu sebebten dolayı hava kanallarımız kar bloklamasından tıkanır hava sürkülasyonu yapamaz ve soğutucu bölmeyi soğutamayacaktır.

4- Evapatör defrost sensörü arızalı ise sonuç gene kar bloklamasına çıkar ve hava kanallarımız kar bloklamasından kaynaklı tıkanır ve soğutucu bölmede soğutma gerçekleşmez.

5- Elektronik kart veya Timer ( zaman saati) arızalı ise cihazlarımız ya sürekli çalışır durmaz kar bloklaması yapar yada defrost işlemi yapmaz tekrardan kar bloklaması yapar ve soğutucu bölmeye giden hava kanallarımız kardan dolayı tıkanır soğutucu bölmede soğutma gerçekleşmez.

6- Kanal rezinstans arızalı ise cihazımız buz bloklaması yapar ve soğutucu bölüme giden hava kanalları buz bloklamasından kaynaklı tıkanır ve soğutucu bölümde soğutma gerçekleşmez. Buz bloklaması ile birlikte cihazımız iç kısmına su akıtabilir buda buz bloklaması yaptığını gösterir.

Bu tip durumlarda buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

onel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz.

BUZDOLABIM SU AKITIYOR

Buzdolablarımız dışardan aldığı nemli havayı kar ve buza çevirir ve bu karlamayı buzlamayı cihazımız dinlenmeye geçtiğinde teknik isim defrosta geçtiğinde eritir su haline dönüştürür no-frost ve statik dolaplarımızda bulunan motorun üstündeki su kabına yollar ve su kabından ise motorun sıcaklığı ile buharlaşarak yok olur, sağlıklı buzdolabları bu şekilde çalışır lakin sizin buzdolabınız içine su damlatmaya akıtmaya başladı ise sebepleri neler olabilir ?

1- Oluk kanalı tıkalı olabilir, Suyun su kabına giden hortum tıkalı olabilir

2- Defrosta dinlenmeye girdiğinde oluşan buzlanmayı eriten kanal (oluk) rezinstansımız arızalı olabilir.

3- Elektronik kart arızalı olabilir defrost eritme işlemini tamamen yapamayabilir.

4- Defrost sensörümüz yanlış ölçüm yapar ise buz bloklaması yaparak su kanalını tıkayabilir.

BUZDOLABIM ÇALIŞMIYOR ;

Buzdolabınızın iç ışıkları yanmıyor ve varsa dijital göstergeside çalışmıyor ise öncelikle cihazınızın takılı olduğu prizi kontrol etmelisiniz, priz sağlam ve cihaz çalışmıyor ise cihazının elektronik cihazlarda ana kart arızalı olabilir varsa ekran kartı arızalı olabilir. Mekanik cihazlarımızda ise termostat arızalı olabilir bu tip durumlardabuzdolabı tamircisi veya buzdolabı servisi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

BUZDOLABIM ÇALIŞMIYOR

Buzdolabınızın iç ışıkları yanmıyor ve varsa dijital göstergeside çalışmıyor ise öncelikle cihazınızın takılı olduğu prizi kontrol etmelisiniz, priz sağlam ve cihaz çalışmıyor ise cihazının elektronik cihazlarda ana kart arızalı olabilir varsa ekran kartı arızalı olabilir. Mekanik cihazlarımızda ise termostat arızalı olabilir bu tip durumlardabuzdolabı tamircisi veya buzdolabı servisi ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

BUZDOLABI ALARM VERİYOR, HATA VERİYOR ;

Buzdolabları dondurma ve soğutma işlemini sağlayan cihazlardır. Dondurucu bölme ve soğutucu bölmede soğutma ile alakalı sorunlar var ise dijital elektronik buzdolabları sesli ikaz olarak sizi uyarı ve dijital ekrana sahibse burda bir hata kodu verebilir ör: ariston buzdolabları soğutma yetersiz olduğunda A1 veya A2 hata kodu vermektedir. Hata kodları markadan markaya ve modele göre çeşitlilik gösterir. Bu tip arızalarda mutlaka buzdolabı tamircisi veya buzdolabı teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Tüm Buzdolap arızaları için bizleri araya bilir her türlü konuda teknik bilgi edinebilirsiniz.

Ankara beyaz eşya bölge servisi olarak ; yaygın servis ağımız ile tüm ankara genelinde servislik hizmetini sağlamaktayız. Alanında uzman tecrübeli saha teknisyenlerimiz ile sorunlarınıza çözüm sağlamaktayız. Deneyimli ekibimiz ile buzdolablarınızda oluşan her türlü arızayı % 99 evinizde onarmaktayız ve Kullanmakta olduğumuz yedek parçalar orjinal & 1 yıl yedek parça garantisi altında resmi evraklı hizmet sağlamaktayız. Gayemiz siz değerli tüketicilerimize beyaz eşya sorunlarını en kısa sürede ekonomik ve Profesyonel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz.

Ankara Keçiören ilçesi Şehit Kubilay Mahallesi Çamaşır Makinesi Teknik Servisi - Tamircisi

Merhaba ben Usta Arınç

Ev işleri söz konusu olduğunda en önemli işleri gerçekleştiren aletlerin başında çamaşır makinesi gelmektedir. Havlu, kıyafet, çarşaf ve örtü gibi çamaşırların zaman ve emek harcamadan yıkanması, bu makine sayesinde mümkün hale gelmektedir. Evlerde çoğunlukla üstten kapaklı ve önden kapaklı olmak üzere iki tür çamaşır makinesi kullanılmaktadır.

Bunlar arasından ise önden kapaklı olanların çok daha sık bir şekilde tercih edildiği görülmektedir. Çamaşır makinesinin arızalanması durumunda çamaşırların zararlı kimyasalların bulunduğu ürünler ile elde yıkanması, cilde zarar vermenin yanında büyük bir vakit kaybına neden olmaktadır. Bu emek isteyen sıkıcı iş ile uğraşmamak için çamaşır makinesini özenle kullanmak önemlidir.

 Zamanın çok büyük bir değere sahip olduğu günümüzde hemen hemen her evde çamaşır makinesi bulunmaktadır. Köy ya da kent fark etmeksizin her eve girmiş olan bu makineler, son teknoloji ürünü ve dayanıklı olsalar da kimi zaman bozulabilmektedirler. Bu tür durumlarda, tecrübeli ve güvenilir kişiler tarafından makinenin tamir edilmesi önemlidir. Ankara’da çamaşır makinesini tamir ettirmek isteyen kişiler için firmamız, birçok farklı bölgede hizmet sunmaktadır:e ekonomik ve Profesyonel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz

ÇAMAŞIR MAKİNAM ÇALIŞMIYOR.

​Günümüzde çamaşır makinaları Elektronik sistem ve mekanik sistem olarak kullanılmaktadır eğer makinanız elektronik bir cihaz ise ekran veya led göstergeye sahip ise hiç bir ekran göstergesi gelmiyor ve ışıkları yanmıyor ise öncelikle yapmanız gereken kullanmakta olduğunuz prizinizi kontrol etmek olsun priziniz sağlam ise sorun makinanızdadır ve olası nedenleri;

     1- On / Off şalter arızalı olabilir 

     2- Elektronik bir cihaz ise ana kart arızalı olabilir.

el olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz

ÇAMAŞIR MAKİNASI KAPAĞI KİLİTLEMİYOR

​Cihaz çalışıyor ve sadece kapağı kilitlemiyor ise olası nedenler;

     1- Kapağın mandal kısmında mekanik sorun olabilir.

     2- Kapak kilidi arızalı olabilir.

     3- Elektronik bir sisteme sahipse cihazınız ana kart olabilir.memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz

ÇAMAŞIR MAKİNASI KAPAK AÇILMIYOR

​Makinanızı çalıştırdınız ve program bitirdi veya yıkamanın ortalarında arızaya geçti ve kapak açılmıyor ise olası nedenler;

     1- Program normal şekilde bitti ve açılmıyor ise kapak tutamağınız kırılmış olabilir mekanik olarak kapak açılmaz.

     2- Program tamamlamadı ve içerisinde su ile kaldı ise kapak emniyetiniz için açılmayacaktır burda yapmanız gereken tahliye pompasını kontrol etmelisiniz su boşaltmasını engelleyen yabancı maddeler olabilir.

     3- Program normal olarak bitti ve halen kapak açılmıyor ise cihazınızın fişini çekin ve 3 dk sonra tekrar deneyin açılacaktır, Eğer aynı sorunu tekrarlar ise kapak kilidiniz arızalıdır.

     4- Elektronik bir sisteme sahip ise cihazınız çat çatlı kapı kilidi kullanıyor olabilir ve ana kartta sorun olma olasılığı yüksektir.

nı en kısa sürede ekonomik ve Profesyonel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz

ÇAMAŞIR MAKİNASI SU ALMIYOR

​Makinamıza çamaşırları yerleştirdik ve makinamız su almıyor ise önceliğimiz musluğu kontrol etmek olması eğer musluk sağlam ise olası sorunlar;

     1- Çamaşır makinamızın kapağının tam kapandığından emin olunuz kapağı kilitlemiyor ise su alma işlemine geçmeyecektir.

     2- Çamaşır makinamıza bağlı olan temiz su hortum bağlantısını sökerek burda filtremiz vardır şebeke suyundan gelen pislikleri filtreler bu filtre tıkalı ise su almaz veya çok yavaş alıyor olabilir.

     3- Su alma ventili arızalı olabilir (elektrovalf) 

     4- Makinamız çift su girişli ise bazı markalarda mutlaka çift girişinde musluğa bağlı olması gerekmektedir.

     5- Elektronik bir sisteme sahip ise cihazımız ana kart arızalı olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI SU ISITMIYOR

​Makinamız çalışıyor ama su ısıtmıyor veya su ısıtma arızası veriyor ise olası nedenler;

     1- Rezistans ( Isıtıcı ) arızalıdır.

     2- Mekanik cihazlarda Termostat arızalı olabilir. Elektronik Cihazlarda ntc ısı sensörü arızalı olabilir.

     3- Rezistansı ( Isıtıcı ) yüksek akım çektiği için zamanla rezistansı besleyen kablolar ısınarak zarar görebilmektedir, Kablo kaynaklı sorun olabilir.

     4- Elektronik ana kartımızda sorun olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI SU BOŞALTMIYOR

Makinamız çalışıyor fakat su boşaltmıyor ve sıkma yapmıyor ise olası nedenler;

     1- Tahliye pompasında yabancı madde olabilir para, iğne vs. Tahliye pompa temizliği yaptınızda sorun düzelecektir.

     2- Tahliye pompa motoru arızalı olabilir.

     3- Elektronik bir çamaşır makinası ise cihazımız ana kart arızalı olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI SIKMA YAPMIYOR

​Makinamız çalışıyor suyunu boşaltıyor ama yüksek devir sıkmaya geçmiyor ise olabilicek sorunlar;

     1- Elektronik bir sistem çamaşır makinası kullanıyor iseniz denge yük özelliği bulunur cihazınızda içerisine yüklediğiniz çamaşırları dengelemez ise yüksek devir sıkmaya geçmeyecektir bu tip durumda cihazınızı durdurun ve yük dengesini bozabilecek kıyafetinizi alıp tekrar deneyin.

     2- Yıkama motorunuz arızalı olabilir.

     3- Elektronik sistem çamaşır makinası ise ana kart arızalı olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI KAZAN DÖNMÜYOR

​Makinamıza çamaşırlarınızı yerleştirdiniz suyunu aldı fakat kazan dönmüyor ise olası sorunlar;

     1- Kazan kasnağı ile yıkama moturumuz arasında bulunan kayışda sorun olabilir.

     2- Yıkama motorumuz arızalı olabilir

     3- Elektronik sistem cihazlarda ana kart, Mekanik sistem cihazlarda Mekanik beyin arızalı olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI SESLİ ÇALIŞIYOR

​Çamaşır makinaları kullanıma bağlı olarak mekanik aksamları  zaman içerisinde yıpranmaktadır. Sizinde çamaşır makinanız yüksek devir sıkmaya ulaştığında ses seviyesi oldukça artmakta ve çok titreşimli çalışıyor ise olası nedenler;

     1- Çamaşır makinanızın zemine göre ayak ayarının ayarsız olamasından kaynaklanıyor olabilir.

     2- Kazan içerisine yerleştirdiğiniz çamaşıra bağlı ses yaptırabilir.

     3- Amortisör grubunda sorun olabilir.

     4- Kazanımızı tutan askı yaylarında sorun olabilir.

     5- Kazanımız arızalı olabilir aşırı derecede arızalı olduğunda zemine paslı su akıtır.

     6- Yıkama motorumuz arızalı olabilir.

ÇAMAŞIR MAKİNASI SU AKITIYOR

​Çamaşır makinamız çalıştığı zemine su akıtıyor ise bir çok nedeni olabilir genellikle sahada edindiğimiz tecrübeler gereği oluşabilecek sorunlar şunlardır;

     1- Çamaşır makinamızın musluk hortum bağlantısı ve tahliye giderini kontrol etmek.

     2- Çamaşır makinasının ön kapak contası ( körük lastiği ) Delik veya yırtık olabilir.

     3- Kazanda çatlak olabilir.

     4- Çamaşır makinamızın iç aksam hortumlarında yırtık vs. olabilir.

Tüm Çamaşır makinaları arızaları için bizleri arayabilir her türlü konuda teknik bilgi edinebilirsiniz.

Ankara beyaz eşya bölge servisi olarak ; yaygın servis ağımız ile tüm ankara genelinde servislik hizmetini sağlamaktayız. Alanında uzman tecrübeli saha teknisyenlerimiz ile sorunlarınıza çözüm sağlamaktayız. Deneyimli ekibimiz ile ÇAMAŞIR MAKİNASINDA oluşan her türlü arızayı % 99 evinizde onarmaktayız ve Kullanmakta olduğumuz yedek parçalar orijinal & 1 yıl yedek parça garantisi altında resmi evraklı hizmet sağlamaktayız. Gayemiz siz değerli tüketicilerimize beyaz eşya sorunlarını en kısa sürede ekonomik ve Profesyonel olarak memmuniyetinizi kazanarak çözmekteyiz

2018, Ankara Teknik Servis

bottom of page